Dům kultury nabízí před svátky tradičně řadu vánočních koncertů, většina interpretů nezavítá do krajského města poprvé. „Pomyslné dveře do vánočního období otevře svým koncertem první dáma české country music," avizovala za DKO manažerka Petra Šperlová.

Řeč je samozřejmě o Věře Martinové, která vezme kytaru do ruky už zítra v 19 hodin. I na její koncert můžete využít novinku v letošní sezoně, a sice objednání vstupenek přes elektronický systém přímo na webových stránkách DKO.

A co by byly Vánoce bez Jakuba Smolíka. Rok utekl jako voda a vy se můžete opět těšit na jeho romantické písně, domácí prostředí a pohodu, kterou navodí při své tradiční prosincové tour. Jakub Smolík má pro svůj koncert a autogramiádu vyhrazen pátek 11. prosince.

Předvánočním dárkem pro milovníky swingu pak může být koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. 15. prosince přivezou svoji hudební show s názvem Nás to tady furt baví, která je oslavou rovných dvaceti let na hudební scéně. V novém programu zazní starší hity, a k nim přibude pár nových songů.

Lucie Žáčková