Třeba Kulturní léto v Pivovarské restauraci se pomalu stává pojmem. Přes celé léto probíhají každý čtvrtek koncerty známých i neznámých bigbeatových kapel přímo v Pivovarské restauraci v Jihlavě.

Prvního srpna se tam představí kapela Devět životů z Luk nad Jihlavou. Sami členové kapely o sobě řekli: „Je nás pět statečných jinochů. Spíše jen čtyři jinoši a jedna statečná jinoška divoška. Jmenovitě je to zpěvačka Andrejka Bartušková, kytarista Tomáš Vochyán, basák Petr Vochyán, klávesák Fanda Smejkal a bubeník Vojta Smejkal." Jejich styl lze charakterizovat jako rock pop. Hudbu z velké části tvoří klávesista Fanda a kytarista Tomáš, motiv pak rozvíjí celá parta. Texty kapely jsou z dílny basisty Petra.

Na Devět životů navážou Revanche z Kněžic, kteří na Jihlavsku působí už několik let. „Do kupy nás svedly jedny staré modré tepláky, hrnčířský kruh, práce v kroužku mladých modelářů a trocha náhody," prohlásili o sobě její členové Michal Sněhulák Polák kytara a zpěv, Luboš Johny Slabý basa a Štěpán Snaha Pojer bicí. „Díky etanolu a kouři nám zhrubly rysy a myšlenky a my svou přebytečnou energii vložili do hudebních nástrojů. Zprvu se jednalo o hluk, který nás plně uspokojoval. Časem se ale ukázalo, že výplody našeho snažení začínají připomínat hudbu. Uvědomili jsme si, že tyto perly, tento výtvor Kněžického undergroundu, si nemůžeme nechat pouze pro sebe," podotkli s nadsázkou. A jak jejich skladby znějí? „Je to vyvržená náplava různých stylů rockové hudby," zhodnotili Revanche sama sebe.

Koncert v Pivovarské restauraci začne ve čtvrtek v 18 hodin. Vstupné je 40 korun.

PAVEL MORAVEC