Také do Třebíče zavítá letos na podzim v rámci svého turné Na Radosti Aneta Langerová. Koncert je naplánován na úterý 3. listopadu, už od dnešního dne jsou však v prodeji lístky na její koncert v divadle Pasáž.

„Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanouš-ky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet," popsala Aneta Langerová.

I díky novému albu, které vyšlo loni na podzim, sbírala Aneta Langerová jedno ocenění za druhým.

V anketě Žebřík 2014 ji fanoušci ocenili jako zpěvačku roku a za album Na Radosti a píseň Tráva. Čtyři nominace na Anděla proměnila všechny v sošky.

Místo, kde se zastavil čas

Spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovali dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů.

„Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i příběhy lidí, kteří tam žili. Zůstaly jen dvě chalupy na samotě, socha Panenky Marie a ruina kaple, kolem které krouží přání těch, kteří tam kdysi den co den chodili, aby našli naději, útěchu a smíření. Nedaleko stojí dům, kde sloužily do 60. let jeptišky a staraly se o sirotky. To místo jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, jež chceme vyprávět," popsala Langerová.

Na turné ji doprovází kapela a smyčcové trio. Vedle písní z nového alba nebudou chybět i star-ší skladby v nových aranžích.

Vstupenky lze zakoupit od dnešního dne u pokladny Národního domu a od zítř- ka rovněž na adrese www.mkstrebic.cz přes e-vstupenky.