Příchozí diváci mohli tak zhlédnout vystoupení Rytířů Země zubra z Bystřice nad Perštejnem. Ukázku možností výcviku koní přijela ukázat až z Brna skupina Black Unicorn. Z Polné dorazil s ukázkou dravců pan Luboš Kousal, který během dne poskytoval blízký kontakt návštěvníků se svými svěřenci a poté předvedl i letovou ukázku. Příležitost podpořit „motýlky“ si opět nenechaly ujít tanečnice Zafirah, Dahlia Maya a Eva T., které akci zpestřují pravidelně, vždy s novými vystoupeními.

Specialitou letošního roku byl „tanec“ na zavěšeném kruhu, který sklidil velký obdiv všech přítomných. V podvečerních hodinách pobavil diváky alchymista Bavor Rodovský s různými pokusy a lektvary. A skupina Novus Origo se, kromě pořádání a zaštítění celé akce, předvedla v celém programu třikrát. Nejdříve to byla ukázka denního žonglování, později nastoupili šermíři a večer zakončili celý den se svojí ohňovou show. Celý den i podvečer provázela programem kapela Metanoon.

Do zahrady s programem během odpoledno přišlo přes 600 návštěvníků a po prvotním počítání se organizaci Debra ČR věnuje částka 35 000 korun.

LUCIE ČUDOVÁ