Telčská rodačka představí svoji třetí knihu, která je plná receptů a laskavého povídání. Navazuje na předchozí knihy Italské jednohubky a Italské dvojhubky s vtipnými historkami z italského podhůří, které měly u čtenářů velký ohlas. Další křest se uskuteční ještě v pondělí 21. října v pražském Luxoru.

Marta Kučíková s rodinou žije v Itálii více než patnáct let. „Má třetí knížka vlastně vznikla hlavně na popud čtenářů. Ti mě velmi často oslovovali při besedách a akcích, spojených s mými předchozími knihami a ptali se na další italské typické recepty. Těch pár receptů, které si pracně vyšťourávali z Jednohubek i Dvojhubek, mělo velký úspěch. A proto mi nakladatelství Mladá fronta navrhlo, že bych mohla sepsat rovnou celou knížku receptů. Ne těch už uveřejněných, ale dalších, typických a oblíbených ve zdejších končinách. Byla jsem tím nápadem nadšená, neboť velmi ráda kuchtím jak česká, tak italská jídla, a jsem tím trošku v okolí pověstná,“ vysvětluje Marta Kučíková.

Sepisování knihy ale nepojala jako běžnou kuchařku. Každý recept uvedla krátkým, či delším, ale vesměs veselejším povídáním. „A protože znám dost jinak opravdu fajn lidí, kteří však vaření nemají příliš v oblibě, dala jsem tam jednotlivé recepty jednak ve variantě pro vařící matadory, jednak ve variantě pro nevařící praktiky, aby jim to nebylo líto. Recepty jsou vyzkoušeny na mém žaludku i žaludku bližních i neznámých strávníků - asi desetkrát, stokrát, tisíckrát. S úspěchem a uspokojením,“ doplnila k tomu Kučíková.