Spolu s nadačním fondem Šťastná hvězda zamířili také na Horácký zimní stadion, kde natáčeli upoutávku na benefiční exhibiční hokejové utkání, které se uskuteční 
17. dubna v Plzni. Jeho výtěžek Šťastná hvězda rozdělí mezi hendikepované děti 
a dětskou onkologii v Plzni.

„S nadačním fondem Šťastná hvězda jsme začali spolupracovat, protože se nám líbí, co dělají," podotkl frontman kapely Maxíci Pavel Vohnout zvaný Kyklop, který dříve vystupoval se skupinou Maxim Turbulenc. „Spolu Panchou (Petr Panocha, poznámka redakce) jsme z Maxim Turbulenc odešli, protože jsme chtěli dělat jiné věci," řekl Vohnout.

Deset korun nadaci

Panocha v kapele hraje na klávesy a Vohnoutovi patří místo za mikrofonem. Ke dvojici se dále přidal i se svou baskytarou Přemysl Stoklasa přezdívaný Šemík. „Znali jsme se 
s Kyklopem už od dětství. Kluci věděli, že hraji, tak mě potom oslovili, zda bych to nechtěl zkusit s nimi," pousmál se baskytarista.

V tomto složení kapela Maxíci funguje osm měsíců. Za tu dobu natočila vlastní CD s jedenácti písničkami. Z každé prodané desky darují Maxíci deset korun nadaci Šťastná hvězda. Jedna z písní nové desky nese název Šťastná hvězda a má se stát i hymnou nadačního fondu.

Na novém CD je i jeden videoklip, a to k písni Slůňata. Kulisy z videoklipu včera skupina darovala Dětskému oddělení Nemocnice Jihlava, kde trio zahrálo i zazpívalo. „Chtěli jsme děti trošku rozveselit a vyzdobit jim nemocnici," zmínil Vohnout.

Texty i hudba nových písní kapely je ryze autorská a trio ji na všech vystoupeních hraje naživo. Texty spolu s Vohnoutem skládá David Freedom, který spolu s Petrem Panochou vymýšlí i hudbu.

Kromě nových písní ale mohou lidé na koncertech Maxíků slyšet i již známé hity, jako je například Mašinka. Skupina je prý schopna zahrát až pět set šedesát písniček, ale na vystoupení jich většinou stihne tak maximálně patnáct. Svůj hudební styl sama definuje jako funky pop.

„Vystupovali jsme třeba na motorkářském srazu v Brně, kde hrály hlavně metalové kapely. Když jsme začali, publikum ocenilo změnu a odlehčení," vzpomněl si Pavel Vohnout.

Trio by se rádo v budoucnu dostalo i na program místních festivalů. Zatím je k vidění spíše na firemních akcích či různých městských slavnostech. Dne 3. září má skupina znovu zavítat do Jihlavy a poté i do Havlíčkova Brodu. Spolu s nadačním fondem Šťastná hvězda bude na prosinec připravovat pro děti i mikulášské vystoupení. Členové kapely pochází z Prahy.

IVANA HOLZBAUEROVÁ