Pokud máte rádi sborový zpěv, pak byste v sobotu neměli chybět v jihlavském kostele sv. Ignáce. Večer v osmnáct hodin zde začíná koncert sborů z regionu. Tento společný koncert je historicky nejstarší akcí jihlavského smíšeného pěveckého sboru Melodie.

Melodie byla založena v roce 1998, a to pro radost. Od prvních dnů své existence je sbor spojen se Základní uměleckou školou v Jihlavě, kde má své zázemí. Za dobu existence sboru jeho členové procestovali kus Evropy a vybojovali i několik úspěchů a medailí.

Smyslem sobotního koncertu je seznámit posluchače se skladbami určenými pro dobu adventu a s činností různých amatérských regionálních souborů.

Letos se setká jihlavská Melodie s ženským komorním sborem Dam Dam Choir z Třeště, smíšeným pěveckým sborem FONS ze Žďáru nad Sázavou a mužským komorním sborem Many-Men. Členy sboru Many-men jsou zpěváci zejména z jihlavského pěveckého sdružení Campanula a z třešťského Voxtetu.

V první části koncertu zazní ukázky z programů jednotlivých sborů. V části druhé zazpívají zpěváci sborů společně za doprovodu orchestru ZUŠ Jihlava skladbu Františka Xavera Thuriho – Hymnus adventualis.

Plné vstupné činí sto korun, zlevněné padesát. Předprodej na adrese Trifoil, Husova 10, Jihlava.

MARTIN MEJSTŘÍK