Hudebníci pod tímto názvem působí už přibližně čtyři roky. Dříve vystupovali jako pětičlenná skupina, nyní, poslední tři roky, ale hrají pouze ve třech, s automatickým bubeníkem. V kapele působí zpěvačka a houslistka Lucie Šalomounová, kytarista Oldřich Vlček a basový kytarista Pavel Štolba.

Převleky k nim patří

Můj milý deníčku zatraktivňuje své vystoupení nejrůznějšími převleky. Pro akci v pivovaře měli připravené ježčí kostýmy. Kvůli letním teplotám ale nakonec muzikanti zvolili jednotná pruhovaná tílka a vínové šortky. Muzikanti jinak vystupovali třeba i v dámských šatech, fotbalových dresech, v převlečení za čarodějnice nebo prostě v teplákách.

„Reakce publika jsou vesměs dobré, pokud nejde o vyloženě puritány,“ dodal Pavel Štolba, batelovský člen jinak jihlavské kapely, který hraje na basovou kytaru. Na různých akcích se muzikanti objevují až třikrát do měsíce.

Hudební styl? To nikdo neví

Hudebníci sami nemají jasno, jaký styl muziky vlastně produkují. „Veškerá tvorba je vlastní, texty i hudbu tvoříme dohromady. A jaký styl hudby hrajeme? To nikdo neví, ani my,“ přiznal Štolba. „Lucie Šalomounová, která hraje na housle, by to vědět měla, studuje hudební vědy, ani ona to ale netuší,“ dodal s úsměvem Štolba.

Hudebníci stihli svépomocí vydat už dvě alba, letos na podzim by rádi vydali další.

Uspořádali svůj festival

Kapela si uspořádala také vlastní festival v Batelově, s názvem Prafest. „Myslím, že se festival vyvedl, přišlo asi sto šedesát lidí,“ zhodnotil spokojeně počin Štolba.

„Na podzim uspořádáme festival v Batelově znovu, tentokrát s názvem Maškarfest,“ plánuje Štolba. Představí se na něm i dalších asi pět skupin.

V dohledné době kapela také zahraje známým na dvou svatbách.