Idiot je název druhého sólového alba Vladimira 518, člena nejznámější české hiphopové skupiny PSH. I přestože album vyšlo teprve v květnu, již nyní se dá skloňovat ve všech úspěšných pádech. Vyprodaný dvojitý křest této desky ukázal, jakým směrem se bude Vladimirova živá prezentace ubírat.

Jeho vystoupení doplní večer v Soulu James Cole, polovina kultovní kapely SuperCrooo, který po třech letech vydal svou další sólovou desku Moby Dick. Jeho nový hudební materiál se vrací ke kořenům, ze kterých SuperCrooo vyrostli, noří se do provokativních nekonvenčních vod a syntetické zneklidňující produkce. James je znám jako ultimátní živý performer s velkým množstvím poloh. Nemůže chybět ani Dj Mike Trafik, dvorní producent PSH. Další hudební lahůdku nabídne klub hned v sobotu. Sobota bude v Soulu patřit hudebnímu uskupení Madfinger.

Za názvem Madfinger se skrývá šestice českých muzikantů s ambicemi daleko přesahujícími českou kotlinu. Madfinger jsou už od svých začátků otevřeni všem možným hudebním vlivům od moderního jazzu přes funk až po soul. Je proto těžké je zařadit do nějaké předem definované škatulky. Cestu k jejich hudbě si ale najde téměř každý o něco náročnější posluchač.

Jejich funky, jazz a soul začne v klubu Soul, stejně jako páteční koncert, od devíti večer. Zatímco na Vladimira 518 je vstupné 150 korun, na Madfinger bude vstup 100 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ