V krajském městě koledy zazní tradičně na pódiu, které je součástí vánočního jarmarku na Masarykově náměstí. Koledy veřejnosti zazpívá dětský sbor ze Základní umělecké školy Jihlava za doprovodu žesťů.

Připojí se také lidé v Bezděčíně. „Pátým rokem se tradičně scházíme na návsi u vánočního stromečku na základě pozvánek, které dáváme občanům do schránek. Pro dospělé bude mít svařák a pro děti čaj. Máme jen 105 obyvatel a účast je každým rokem velká. Dalo by se říci, že je to taková naše sousedská slavnost,“ řekla za sbor dobrovolných hasičů v Bezděčíně jejich starostka Milada Vlčková.

V nedalekém Batelově lidé zazpívají koledy za doprovodu dvou kytar. K občerstvení tam budou mít přichystané i napečené tradiční cukroví.

Obyvatelé Cejle měli hlavní vánoční program během rozsvícení stromu na konci listopadu. „Ve středu budeme jenom zpívat podle zpěvníku, který jsme si stáhli. Je možné, že někdo vezme kytaru, nebo děti si přinesou rolničky,“ řekla starostka Cejle Pavlína Nováčková.

Posledním místem z Jihlavska je Polná. I tam mají mimo zpívání pod vánočním stromem na Husově náměstí na středu 13. prosince přichystané také vánoční vystoupení literárně-dramatického a tanečního oboru ZUŠ a koncert zpěváka Petra Bende.

V každé ze zapojených obcích či měst zazní koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Letos k těmto již tradičním koledám na základě výběrů čtenářů přidáváme Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši.

Minulý rok se zpívání koled s Deníkem zúčastnilo přes sto tisíc lidí. Zpěvníky s texty jsou volně ke stažení na internetových stránkách Deníku a budou také jako příloha tištěných vydání v den konání akce.