„O tyto tři interprety je mezi návštěvníky největší zájem. Proto doporučuji všem, kteří se chtějí dostat na jejich koncerty, aby si opatřili lístky v předprodeji. Je to lepší. Festival odstartujeme v pátek odpoledne na náměstí ve společnosti žiraf, které nás budou provázet celou akcí. Slavnostní zahájení festivalu na zámku pak bude patřit zpěvačce Marii Rottrové," sdělil pořadatel festivalu Vojtěch Kolář.

Během sedmnácti festivalových dnů se na třech scénách představí stovky českých i zahraničních hudebníků a kapel. Na hlavní scéně na zámeckém nádvoří se vystřídají nejlepší muzikanti české folkové scény, od Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa přes Bratry Ebeny až po skupinu Epy De Mye.

„Největší zahraniční hvězdou je skupina Värttinä, finské trio vokalistek doprovázených těmi nejlepšími severskými muzikanty. Fanoušci se mohou těšit na skladby z nového alba Viena," doplnil Kolář. Výborný zážitek slibuje také divoká francouzská kapela Sergent Pépère nebo vynikající zpěvačka Shilpy Ray, která hrávala s Nickem Cavem.

Během nočních koncertů na nové scéně v Panském dvoře vystoupí řada českých progresivních kapel, například elektro-popoví Midi Lidi, energické a zároveň poetické Květy anebo alternativní duo Kieslowski. Festivalová odpoledne opět zpestří oblíbená kocouří scéna na náměstí Zachariáše z Hradce, kde jsou koncerty zdarma.

Vstupenky na všechny koncerty je možné si zakoupit on-line a v předprodeji v Jihlavě, Telči či Dačicích. Vedle hlavních koncertů je na Prázdninách v Telči připraven také bohatý doprovodný program – pohádky pro děti, workshopy a podobně. Všechny informace najdete na www.prazdninyvtelci.cz.

ZDEŇKA HINKOVÁ