Před stovkami diváků se předvedlo deset žen a samozřejmě i deset dětí. Také mezi nimi převládaly malé slečny ve věku od tří do dvanácti let, ale tři kluci se ukázali jako to nejlepší koření více než dvouhodinového programu. "Za to, že jsem tady mezi soutěžícími, může Renata Svatošová. Nakonec hrála roli i moje zvědavost, proto jsme se s šestiletým synem Vládíkem na soutěž připravovali," prozradila Petra Kalendová.

Veronika Doležalová ze sousedních Kněžic patřila k několika málo soutěžícím, které se naopak přihlásily samy z vlastní vůle. "Spíš jsem to před okolím tajila, ale měla jsem chuť to zkusit. Přitom jsem nikdy v minulosti na žádné podobné přehlídce nebyla," rozpovídala se Veronika Doležalová. Nakonec i u ní sehrála kladnou roli příprava dcery, pětileté Nikol. "Ona se sem taky moc těšila. A je to tady opravdu perfektní," přidávala hodnocení Veronika Doležalová.

Většina maminek se přihlásila opravdu na poslední chvíli. Organizátoři v čele se zmíněnou Renatou Svatošovou chtěli, aby soutěžilo osm až deset dvojic, a to se jim povedlo naplnit. "Některé maminky váhaly, tak jsme jim museli trochu pomoci. Ale pomohly i samotné děti, které byly možná ještě zvědavější," připomenula Renata Svatošová.

Soutěž Missis Brtnice 2011 vznikla letos na jaře sice jako úplně nová, ale inspirací jí byly tři místní přehlídky Miss, které zde právě Renata Svatošová spoluorganizovala v první polovině předešlého desetiletí. "Vdaly jsme se, trochu zestárly, k přehlídce maminek s dětmi jsme vlastně dorostly," říkala v sobotu autorka nového nápadu.

Už v sobotu pak bylo zřejmé, že nová soutěž půjde dál ve stopách té předešlé.

Missis Brtnice
* 1. Žaneta Gatterová & Adrianka
* 2. Veronika Doležalová & Nikol
* 3. Petra Kalendová & Vladislav

Cena Sympatie
* Lenka Zelená & Anetka

Cena Poupě
* Adrianka Slabá