První debata se uskutečnila ve čtvrtek od šesti hodin večer a byla o hře Svatý Václav. Další bude v sobotu, ve stejný čas, a téma je Tisícročná včela. Setkání bude tentokrát s dramaturgy divadla Barborou Jandovou a Jaroslavem Čermákem.

„Debata o doku-dramatu Barber Shop proběhne ve středu 30. ledna v 18 hodin s autorem a režisérem Pavlem Šimákem. V únoru pak už v běžném režimu proběhne 30 minut o Šakalích létech ve čtvrtek 14. února rovněž v 18 hodin s režisérem Pavlem Šimákem a dramaturgem Jaroslavem Čermákem,“ poodhalila Mirka Kvíčalová z divadla.

Inspirací pro nový pravidelný programový formát byla jiná divadla. „Diskuse o divadelních inscenacích lze uchopit různým způsobem. Rádi bychom cílili tyto pořady na celé široké spektrum diváků,“ uvedla Kvíčalová.

Průběh půlhodinky, během které bude přestaveno dílo, jeho tvůrci, zákulisí a inscenační záměr, se bude přizpůsobovat zájmu účastníků a věnovat se jejich otázkám. „Debaty lze navštívit jak po zhlédnutí inscenace, tak před ním, jako dramaturgické úvody,“ dodala Kvíčalová.