Po středeční dopolední výuce poskytl Deníku rozhovor.

Jaké jsou vaše dojmy z probíhající taneční školy v Třešti?
Třešt se mi líbí, je to tiché město, a velký rozdíl od Los Angeles, kde žiju. Na studentech se mi líbí, že na sobě vážně makají, i když to některým třeba hned nejde, a cvičí bez úlev po celou dobu výuky.

Můžete popsat svou cestu k profesionálnímu tanečníkovi?
Asi v pěti letech jsem začal tančit, nejprve jen doma v obýváku. Mé starší dvě sestry se tanci věnovaly, takže jsem to měl i od nich. V deseti letech mi ale rodiče řekli, že tancovat nebudu, že to je činnost pro dívky.Měl jsem povolený jedině step. V tom jsem byl dobrý a chtěl jsem stále tančit víc, rodiče teda svolili. Byli chudí a učitel tance mi nabídl, že když budu zadarmo učit tančit malé děti, dostanu od něj bezplatné lekce.

A cesta do velkého světa hudebních hvězd později následovala kudy?
Později jsem na univerzitě vystudoval tanec, ze kterého jsem odpromoval, na univerzitě jsem třeba tančil pětkrát týdně i balet. Později, před čtyřmi lety, jsem se z malého města přestěhoval do Los Angeles. Tam jsem začal vyučovat tanec a rychle se rozkřiklo, že můj styl tance je jiný. Chodil jsem i na konkurzy tanečníků, přes ně jsem se dostal k Lady Gaga, i Rihanně. Britney Spears zase hledala něco jiného, a můj taneční styl se jí líbil.

Kdy jste poprvé dostal možnost spolupráce se světovými hudebními hvězdami?
První možnost spolupráce s extratřídou byla práce pro projekt Hannah Montana, k němuž jsem se dostal přes známého, choreografa. Později jsem také tancoval na tanečních show, kde bylo hodně médií a manažerů. Od té chvíle, což je asi čtyři roky nazpět, dostávám dost nabídek.

Hiphopmeeting v Třešti berete jako zaměstnání, součást profese, nebo je to pro vás spíše dovolená?
Jako výlet do Evropy to určitě neberu, tu jsem procestoval už s Rihannou. Měl jsem ale operaci kotníku a posledních pět měsíců netancoval. Pořadatelé taneční školy se mě ptali, jestli i přes tu operaci mohu tancovat, honorář určitě nebyl hlavním důvodem, proč jsem přijel. Bral jsem to jako možnost, jak se opět dostat do tempa. Jakmile jsem ale do Třeště přijel, ukázalo se, že nedokážu tancovat na méně než sto procent.

Jak dlouho máte v plánu zdržet se v Čechách, plánujete navštívit i jiná místa než Třešť?
Bohužel odjíždím už v sobotu, volal mi manažer, že mám konkurz v Los Angeles, kdyby ale byl čas, rád bych se podíval do Prahy.

Když vám pořadatelé nabídnou účast na příštím ročníku Hiphopmeetingu, přijedete?
Pokud příště dostanu více peněz (smích) a budu mít na výuku jen ty nejlepší tanečníky, rád přijedu. Letos je to bohužel nastavené tak, že učím i začátečníky.

Myslíte, že se to splní?
Znáte Picassa, i Michelangela, vedle nich jsem hned já. (smích) Stejně jako oni, raději se věnuji své práci, tanci, než učím. Chci tancovat a výuce se věnovat, až mi bude padesát. Picasso by také raději maloval, než učil.

S kým ze světových hvězd se vám nejlépe spolupracuje?
S Rihannou. Nechává mi volný prostor, abych mohl realizovat své představy. Ostatní většinou diktují své podmínky, co se týče vizáže, oblékání a podobně.

Mohl byste zmínit nějaký zážitek ze spolupráce s hvězdami?
Měsíc a půl jsem měl třikrát týdně taneční průpravu s Britney Spears. A musím říct, že je normální hodná holka, se kterou se bezvadně spolupracuje.