Co si rozhodně nemůžete nechat ujít? Tak například v pátek 11. ledna se v DIODu sejdou ti, kterým se líbí pořad PechaKucha Night. Další vydání populární noci tlachů má tentokrát téma fuck-up nebo chcete-li tak průšvih.

"Pozvali jsme úspěšné osobnosti veřejného života nejen v Jihlavě, aby nám tentokrát představili i temnou stránku svých aktivit a podělili se o průšvihy, které na své cestě k úspěchu museli překousnout. Vystoupí například Pekárna Veselo, hospoda Mikulka nebo Libor Kuchyňa z Elitavers Academy. Dále jsme oslovili ty, kteří nám mohou říct něco víc k průšvihům řekněme celospolečenského charakteru jako je kůrovcová kalamita, sucho, šílené přestavby v historických centrech měst a další," řekl Přemysl Martinek z DIODu.

Ve pátek 19. ledna do DIODu již po druhé zavítá Dan Přibáň se svým novým trabantím pořadem Velká cesta domů, který uzavírá několikaletou cestovatelskou epopej nejlegračnějších automobilů, co kdy spatřily světlo světa. Vstupné je 190 korun.

První vydání nového projektu DIODu, kdy každý měsíc představí jeden celovečerní nebo sadu krátkých filmů evropské i české provenience, je naplánováno na středu 30. ledna. Promítat se bude nový film oscarového režiséra Lászla Nemese (Saulův syn). Diváky zavede do Budapešti na počátku dvacátého století.

"Vizuálně působivé historické drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarské metropole poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a náhle je konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Iris touží stůj co stůj získat práci v podniku na výrobu luxusních klobouků, který kdysi patřil její rodině, noví majitelé jsou však z jejího náhlého návratu vyděšení. Přízračná, dusivě snová atmosféra předválečné Budapešti rezonuje s úzkostí hrdinky i umírající rakousko-uherské říše," popsal první z filmů v projektu Kino DIOD Přemysl Martinek.

Další podrobnosti k programu jsou na www.diod.cz.