Nová podcastová série Screenshot odstartovala včera a to epizodou věnovanou americkému environmentalistovi Billu McKibbenovi. Ten přes tři dekády bojuje proti změnám globálního klimatu. Snímek je k vidění na webu www.inspiracniforum.cz/podcasty a na podcastových platformách Apple Podcast, Google Podcast a Spotify.

„Nešli jsme tou nejjednodušší cestou, kterou by bylo pustit zaznemanené projevy hostů na internet,“ uvědomuje si Bystřičan. Téma vždy představí trochu jinak, autorským komentářem přitom chce zaujmout širokou škálu posluchačů. „Nepočítáme jen s intelektuálním publikem, ale také s lidmi, kteří na téma narazí náhodou a třeba o něm dosud nevěděli,“ vysvětlil.

Co je podcasting a podcast?

Podcasting je způsob šíření informací do jisté míry konkurující rozhlasu. Jde o šíření zvukových informací, které si může posluchač pustit v libovolném čase. Výraz podcast se pak užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů.

Zdroj: wikipedia

Screenshot inspiračního fóra bude vycházet jednou za dva týdny, celkem tři epizody pak doplní bonusové materiály ve formě záznamů vybraných debat.

„Inspirační fórum obohacuje Ji.hlavu o živé diskuse plné postřehů a odvážných myšlenek mimo schémata,“ připomněl ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava Marek Hovorka. Těší ho, že se podaří některé z hostů představit i mimo festival.

Přesto by ale podcasty neměly být pro veřejnost cestou, jak se dostat k zajímavým myšlenkám a nejet do Jihlavy.

„Být součástí fyzického publika je nenahraditelné,“ prohlásil Bystřičan. Jasně prý zaznamenal nadšení osobností, že přijeli do Jihlavy. Ze světových metropolí se dostali do nepříliš velkého českého města, kde na ně čekalo zcela jiné publikum, než na které bývají zvyklí.