Prohlídky divadla začínaly v sedm hodin večer. Každá skupinka si postupně prohlídla místa,kam se běžně divák nedostane. Po prohlídce kanceláří a sídla ředitele, přišla na řadu místnost pro skladování a malování kulis i zákulisí Malé scény. V každé místnosti bylo připravené malé překvapení v podobě hereckých scének. Největším zážitkem pro naprostou většinu zúčastněných ale bylo projít Malou scénou potmě pouze za pomocí vodícího lana.

A pak to přišlo: „ Omlouváme se, ale herci jedou z představení v Bratislavě a momentálně jsou na dálnici mezi Jihlavou a Brnem. Na předání cen budeme muset počkat,“ oznámila všem průvodkyně divadlem. Po krátké pauze se ale divadelní sál začal zaplňovat a slavnostní předávání začalo. Jenže herci byli prý stále na cestě, začalo se tedy bez nich. Moderátoři ale našli způsob jakým autobus s uvízlými herci kontaktovat a pomocí mobilního telefonu se s nimi spojili v přímém přenose ze sálu.

„Už jsou tady,“ ozvalo se konečně ze zákulisí. A skutečně, na scénu se dostavili umělci s přichystaným představením. Podle oblečení, které se absolutně neshodovalo s tím, co měli na sobě ve videopřenosu z autobusu, bylo jasné, že se jednalo o pouhou fikci a herci byli po celou dobu v divadle. Poté už se mohly předávat ceny. Horáce za nejlepší výpravu si odnesla hra Adéla ještě nevečeřela. Železný Horác za nejvíc odehraných vystoupení putoval k Lukášovi Matěji. Za mladého talenta si diváci zvolili Richarda Vokurku. Cenu Františka Mitáše za nejvíc úmrtí na jevišti získal Stanislav Gerstner. Nejlepším hercem uplynulé sezony se stal František Mitáš, nejlepší herečkou zase Tereza Otavová. Cenu za nejlepší inscenaci získala hra Rok na vsi. Večer zakončila Magická after party, která se rozprostřela po všech třech patrech foyer.