Děj komedie a první premiéry letošní sezony diváky přivede mezi tři přátele středního věku, kteří zakoupí obraz. „Bílé plátno v sobě pohltí odpadávající zábrany a postupně muže tlačí palčivou naléhavostí k odkrytí nejniternějších tajemství, k hledání hranic vlastního názoru a možnosti či nemožnosti naslouchat těm druhým,“ popsala mluvčí divadla Mirka Kvíčalová.

Hra Obraz by měla být příspěvkem současné dramaturgie k aktuálním debatám o svobodě a přínosu umění. „Snoubí v sobě elegantní a svižně humornou názorovou pestrost jako i nemilosrdnost postojů lidských či uměleckých,“ poodhalila Kvíčalová.

Již na úterý je pak připraveno přestavení pro nejmladší diváky. Druhá premiéra sezony je na motivy známé knížky, nese název O pejskovi a kočičce a odehraje se od pěti hodin odpoledne na malé scéně divadla. „Pejsek a kočička jsou svérázní hrdinové, kteří se snaží napodobit chování dospělých lidí a hrají si jako děti, současně povzbuzují svými hrami dětskou fantazii i jazykový cit. Jsou pro děti vzorem tolerance a solidarity,“ uvedla dramaturgyně HDJ Barbora Jandová.