„Divákům se představí jedenáct souborů v deseti soutěžních a jednom nesoutěžním představení," uvedla Michaela Marešová z městského odboru kultury. „Nejlepší soubory se mohou kvalifikovat na celostátní přehlídky Divadelní piknik ve Volyni, Popelka Rakovník a Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou," řekla Marešová.

Vůbec poprvé se na festivalu vedle souboru Volyňská kultura představí také amatérský divadelní soubor Voživot ze Staré Vožice. Divákům nabídne komedii Kateřiny Pokorné Moje sestra Maryša. „Po delší umělecké pauze se na přehlídku vrací divácky oblíbené soubory z Dobronína a Brtnice na Jihlavsku," dodala Marešová.

Stejně jako loni bude součástí festivalu výstava prací dětí z výtvarného oboru místní umělecké školy v sále kulturního domu. Obrazy se budou po festivalu dražit, výtěžek půjde na další činnost umělecké školy. „Nebude chybět živá hudba před večerními programy. Denně bude vycházet festivalový zpravodaj. Speciální vstupenky budou sloužit nejen jako místenka do hlediště, ale zároveň i jako hlasovací lístek pro hlasování o nejlepší inscenaci," řekla Michaela Marešová.

Třešťského divadelního jara se už zúčastnily stovky amatérských divadelních souborů.