Pro kapelu bylo čtvrteční vystoupení komplikované. Z šestičlenné skupiny jsou jen čtyři členové stálí, další dva muzikanti na čtvrteční akci hostovali.

„Hosté s námi hráli poprvé, ale myslím, že vystoupení se povedlo,“ zmínila Pavlína Držmíšková, zakládající členka skupiny. Ta tvoří hudbu i texty bluesové kapely.

„Nebylo záměrem dělat kapelu o hostujících muzikantech, ale je problém lidi sehnat. Za hraní nebereme peníze, proto je to asi občas problematické,“ myslí si Držmíšková.

„Hledáme stálou basu a stálé bicí, muzikanty, kteří na ně umí a hlavně chtějí hrát, dodala Držmíšková.

Zakladatelé jsou staří známí

Jádro kapely, jež zkouší v Rantířově, společně s Pavlínou Držmíškovou tvoří také dvaatřicetiletý Igor Doležal, rodák z Jihlavy pracující v Praze. Ve čtvrtek vystupoval ve stylovém námořnickém tričku.

„S Pavlou se známe léta, hráli jsme spolu folk, je srdcem i duší kapely, potkáváme se skoro deset let a časem se to přerodilo v uskupení Parník, které chvíli funguje, chvíli ne,“ řekl Doležal.

„Ještě když jsme nevystupovali jako Parník, byli jsme nejlepší kapelou Armády České republiky,“ zavzpomínala Držmíšková.
„Skupina se jmenovala Volné sdružení. Byla to folková kapela, ale to už je dávno…pracovala jsem totiž jako civilní zaměstnanec u vzdušných sil,“ vysvětlila skladatelka hudby i textů, která se jinak živí jako učitelka autoškoly.

„Texty našich písniček jsou o životě s nadhledem, optimismus je dneska potřeba, v tvorbě se samozřejmě promítá i životní zkušenost,“ uvedla Držmíšková. „Jinak chceme zpívat česky, vědět, o čem zpíváme, chceme hrát to, co se nám líbí,“ řekla autorka repertoáru.
Název skupiny Parník koresponduje s hlavním songem kapely.

„Naše titulní píseň má také název Parník, je o kolesovém parníku, na kterém je potřeba mít kormidelníka, což je bubeník, a také topiče, kterým je zase přeneseně basista,“ vysvětlila Pavlína Držmíšková.