Akce pro pivaře se uskuteční v sobotu 13. července v Telči. Další ročník Pivního festu v Panském dvoře láká na širokou nabídku malých pivovarů, cooking show, na skvělou hudbu i soutěže pro odvážné. Akce začíná ve 13 hodin. „Můžete ochutnat například piva z Českého Rudolce, Malešova, Pacova, Uhřínovic, Vratislavic, Horních Dubenek nebo z Krnova. Během odpoledne a večera vystoupí Žofie Kabelková, Funky Chicken, Lajky a Čardáš klaunů,“ pozvala na akci Kateřina Kodysová z Panského dvora.

Už další pátek se můžete vydat na rodinný festival na Čeřínku, kde letos zahraje Ivan Mládek, Rybičky 48, UDG, Škwor, Žlutej pes, Pipes and Pints, Kurtizány z 25. avenue nebo Medvěd 009. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji. Pokud se ovšem kapacita festivalu do pátku vyprodá, vstupenky už na místě nebudou. „Zájemce na festival doveze autobus z Jihlavy, který vyjíždí od supermarketu Billa. Parkování a stanování zdarma. Naše vymazlené a čím dál tím víc oblíbené sobotní snídaně v areálu festivalu začínají v 8.30 hodin,“ vzkázal pořadatel Jurda z Divokýho Billa.

Celkem sedmnáct dní plných hudby, divadel, zábavy a pohody už tradičně nabídnou Prázdniny v Telči. Festival začíná v pátek 26. července, a to hned s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Na čtyřech festivalových scénách vystoupí téměř stovka hudebníků, především kultovních folkových jmen, jako je Vlasta Redla nebo Karel Plíhal. Do Telče přijede také mandolinista Radim Zenkl s hosty z Mongolska, Hradišťan, Bratři Ebenové, Druhá tráva nebo Aneta Langerová.

Nová scéna na Panském dvoře po dva víkendy ožije koncerty Báry Polákové, Tata Bojs a Midi Lidí. „Tyto speciální víkendové koncerty začnou už odpoledne. Pro návštěvníky chystáme různé soutěže a hry, budeme mít letní kino, venkovní bar, kavárnu a ledovou čajovnu. A samozřejmě každý den parádní kapely,“ popsal program v Panském dvoře spolupořadatele festivalu Vojtěch Kolář.

V sobotu 10. srpna Prázdniny v Telči vyvrcholí swingovou a rock´n´rollovou tančírnou se Zatrestbandem, The 6 Fireballs a The Shots. „Chceme přilákat všechny milovníky tančíren a správná tančírna má mít téma. Tím naším je s Telčí úzce spjatý film Až přijde kocour. Takže to bude tančírna kocouří, letní, pohádková, a hlavně barevná. Takže dámy ať si nezapomenou vzít krásné barevné šaty a pánové pořádný kocouří knír,“ doplnil Vojtěch Kolář.

Návštěvníci se dále mohou těšit na divadelní scénu v zámeckém parku, odpolední hraní na náměstí a večerní klubovou scénu. Chybět opět nebudou filmové projekce, běh Telčí a závody dračích lodí.

O prázdninách si užijí také fanoušci tvrdší muziky. V Jihlavě se totiž chystá další ročník Magmafestu. Uskuteční se v sobotu 10. srpna v amfiteátru na Heulose a nabídne kapely Dymytry, Horkýže Slíže, Walda gang, Trautenberk, Alkehol, Aleše Brichtu anebo Krucipüsk. Akce začíná v 10.30 hodin.