Letos do třešťského kulturního domu zavítá jako první divadelní soubor z Jihočeského kraje. „Amatérský festival divadel děláme pravidelně a většinou po tři večery. Tentokrát máme pozvaná tři divadla a většinou jsou z okolí. Příští týden k nám zavítá i Šumavský ochotnický spolek z Prachatic,“ přiblížila letošní ročník vedoucí kulturního domu v Třešti Marie Korešová.

Šumavský ochotnický spolek Prachatice do Třeště zavítá 10. října s komedií Jaromíra Hrušky Hotel Blackout. Na diváky se budou členové hereckého souboru těšit o půl osmé večer.

Druhý den na stejném místě ve stejný čas vystoupí Divadlo Neškvor ze Zruče nad Sázavou s autorskou hrou Narozeniny mého kamaráda, ve které účinkují pouze dva herci. Na závěr minifestivalu amatérských divadel, ve středu 12. října, zahrají herci ze souboru J. K. Tyla Počátky komedii Klíče na neděli z pera známého českého autora Antonína Procházky.

Nejvíce na akci přijde místních. „Návštěvnost Divadelního listí je zhruba sto lidí na jedno představení. Chodí se dívat hlavně místní a potom lidé z okolních vesnic. I když máme plakáty mezi Pelhřimovem a Jihlavou, tak z větších měst už tolik diváků nepřijíždí,“ dodala Marie Korešová.