Dnes večer si letos již popáté návštěvníci v sále městského kina připomenou písničky převážně ze šedesátých let v komponovaném pořadu To všechno vodnes čas, při kterém se předvedou mladí interpreti většinou z polenského regionu.

První část večera bude patřit písním skupiny Olympic, například Dej mi víc své lásky, Roň slzy, Jasná zpráva, Želva a další.
Ve druhé pak zazní skladby v podání orchestru místní základní umělecké školy. Začátek je v 17 a v 19.30 hodin.

Swingové orchestry

V sobotu se pak na polenském zámku bude konat od 19 hodin swingový festival, který vedle domácího Polenského big bandu přivítá další tři orchestry.

Nejdříve se představí Alfa Band z Oder, jehož základní sestavu tvoří 18 hudebníků a tři kmenoví zpěváci.
Ve 20.15 pak přijde na řadu Swing band z Tábora, který na české hudební scéně působí již 23 let.

O hodinu a čtvrt později na podium vstoupí brněnský Big band Jazz Archiv, který má v reportoáru jak skladby předních světových orchestrů, tak i našich velkých kapel.

Úplně nakonec to s písněmi jako Tiše den zhasíná, Latino Night, Black Coffee či Samantha rozproudí již zmínění Polenský big band.
Všichni milovníci lidové hudby se pak sejdou v neděli v 18 hodin na zámku, kde je bude čekat koncert lidových melodií a vyprávění v podání Konrádyho dudácké muziky.

Chodská kapela

Tato kapela vznikla v Domažlicích v roce 1955 a ve svém žánru patří mezi nejlepší z celé republiky. Ve studiu nahrála více než 600 chodských písniček a orchestrálních skladeb.

Většinu z nich čerpá skupina z osmidílného Chodského zpěvníku sběratele a hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha. Většinu úprav a vlastních skladeb vytvářel bývalý klarinetista Vladimír Baier.

Vstupné činí na páteční program 50 korun, na sobotní 100 korun a na nedělní 50 korun.
Také je možné si zakoupit permanentku na všechny tři večery za 150 korun.