Kejklíři, hudebníci a divadelníci budou k vidění na různých místech v centru města od 12. hodiny až do sedmi hodin večer. „Hlavní program je nachystaný u morového sloupu, kde vystoupí umělci místní i z celé republiky – mladí jihlavští divadelníci Jakub Kos a Vojtěch Šoula, ostravská písničkářka Petra Göbelová, brněnský busker hrající písničky Boba Dylena Stanley Voda nebo skupina s vazbou na Vysočinu DoSrdce,“ přiblížil program tiskový mluvčí Magistrátu města Jihlavy Radek Tulis. Na Masarykově náměstí vystoupí také pražské saxofonové kvarteto A Quartet, Kašpaři z Polné či žáci z jihlavské základní umělecké školy.

Parkem Gustava Mahlera zazní později odpoledne rytmické nástroje a hudba bude znít i v ulici Palackého, kde se uskuteční obnovená tradiční akce Kartoffelmarkt. Umělci se objeví také na Masarykově náměstí před základní uměleckou školou, u kavárny Etage či v parku u kina Dukla. Časy výstupů však nejsou známé. „Na těchto místech není předem stanovený program a vystoupit může kdokoliv, kdo najde odvahu ukázat kolemjdoucím, že něco umí,“ vysvětlila Ivana Jelínková z odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavské radnice.

Zajímavostí festivalu BusKing je také samotné finanční ohodnocení umělců. O výši honoráře totiž rozhodnou diváci, kteří budou moci přispět umělcům do klobouku.„Festival pouličního umění není klasický koncert s programem, účinkujícími a diváky. Jde o svátek umění, do kterého se může kdokoliv zapojit,“ dodala Jelínková s informací, že pořadatelé budou rádi, když se lidé z řad veřejnosti spolu se svým hudebním nástrojem připojí k již avizovaným pouličním umělcům.