A co víc, se svým legendárním představením Mlýny tentokrát přijede také pražské divadlo Sklep. Letošním symbolem festivalu, který začne už zítra a potrvá do neděle 9. srpna, je slon.

„Prázdniny v Telči v pátek zahájíme symbolicky se slony. Sloni budou pochodovat náměstím, hrát bude indická hudba," řekl organizátor festivalu Vojtěch Kolář.

Během sedmnácti festivalových dnů vystoupí na třech scénách stovky českých i zahraničních hudebníků. Vůbec poprvé se v Telči představí Michal Horáček spolu s valašským zpěvákem Františkem Segradem. Na zámeckém nádvoří, hlavní scéně festivalu, se tradičně vystřídají ti nejlepší z české folkové scény. Od poetického písničkáře Karla Plíhala, přes folklorně laděný Hradišťan až po moderní folk v podání kapely Zrní. Rockovější hudbu do Telče doveze Vladimír Mišík nebo Mňága a Žďorp. Vystoupí tam také Bratři Ebenové nebo Lenka Filipová.

Inspirace lidovkami

„Největší zájem je o Michala Horáčka a divadlo Sklep. Obecně letos máme hodně rezervací, tak dobré to už dlouho nebylo," doplnil Kolář.

Zahraniční muzikanti letos do Telče přivezou worldmusic inspirovanou nejrůznějšími evropskými lidovými písněmi. Vůbec poprvé se v Telči představí švýcarská kapela Capitaine Etc., která se inspiruje starými francouzskými námořnickými písněmi a pro᠆míchává je s prvky folku, blues a jazzu.

Vstupenky na všechny hlavní koncerty je možné zakoupit v předprodejích v Jihlavě, Telči či Dačicích. Možná je také rezervace lístků online a jejich vyzvednutí na pokladně v den konání koncertu. Cena vstupenek se pohybuje od 250 do 300 korun.

Vedle hlavních koncertů probíhá na Prázdninách 
v Telči také bohatý doprovodný program v podobě pohádek pro děti a koncertů začínajících kapel na náměstí Zachariáše z Hradce.

Kompletní program festivalu si lze najít na webu www.prazdninyvtelci.cz.