Festival v pátek zahájí o půl osmé večer na zámeckém nádvoří Vladimír Mišík s Etc. a program bude pokračovat na Panském dvoře, kde vystoupí známá česká kapela Mydy Rabycad a balkánská skupina Circus Problem.

„Vedle Mydy Rabycad, kteří v současnosti patří mezi nejúspěšnější české kapely v zahraničí, zde druhý den v sobotu vystoupí legendární rock'n'rolloví Tata Bojs, kteří letos slaví třicet let od založení kapely,“ informoval mluvčí festivalu Vojtěch Kolář.

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos se pořadatelé zaměří především na folkovou tvorbu. Návštěvníci se tak mohou těšit na koncerty Javorů, Hradišťanu, Lenky Filipové, Václava Neckáře či Michala Prokopa. Dohromady v Telči vystoupí téměř sto hudebníků.

Prázdniny v Telči nabídnou také bohatý doprovodný program v podobě divadelních pohádek či festivalových dílen. Nově bude připravena také filmová sekce, která nabídne kultovní filmy s hudební tématikou. Vstupenky na jednotlivé koncerty a akce v rámci letošního ročníku je možné zakoupit v předprodeji na internetových stránkách wwww.prazdninyvtelci.cz.