Dosavadní průběh festivalu dělá pořadatelům radost, hlásí rekordní návštěvnost a tři koncerty již byly vyprodané. Velký zájem se očekává také o poslední koncert Spirituál kvintetu, jediné vystoupení mandolinisty Radima Zenkla u nás, který přijede s mongolskoněmeckou kapelou Sedaa nebo o páteční folkrockový koncert kapel Buty a Jarret.

„V pátek na zámeckém nádvoří po více než 20 letech vystoupí Buty a souběžně se opět otevře velká víkendová scéna na Panském dvoře,“ poodhalil jeden z organizátorů Vojtěch Kolář. Právě tam se v sobotu mohou návštěvníci těšit na slavnostní tančírnu se Zatrestbandem v obřím plechovém Orchestroji. „To je vynález principála Zatrestbandu Petra Píšy. Z obří pojízdné plechovkykteré vyskáče celý bigband a rovnou na ní začne hrát. Kdo neuviděl, neuvěří,“ usmál se Kolář.

Tančírnu během večera navštíví ještě další tři kapely a to rock’n’rolloví The 6 Fireballs, Bee Band a The Shots. Celá akce se ponese v duchu filmu Až přijde kocour. „Je to krásně barevný film a proto chceme, aby všichni přišli tančit ve své oblíbené barvě. Uvidíme, která barva zvítězí a jak pestrobarevný bude taneční parket,“ dodal Kolář.