„Začínáme 30. července 2010. Vystoupit by měly takové hvězdy, jako je zpěvačka Talya z Izraele, Hradišťan, Nezmaři, Žalman a řada dalších,“ prozradil hlavní organizátor Prázdnin v Telči Milan Medvěd Kolář.

Žádné převratné novinky organizátoři Prázdnin zatím nechystají. Pořadatelé momentálně neuvažují ani o zkrácení festivalu ze sedmnácti dní na deset, jak se objevilo v některých médiích.

„Zatím je předčasné o tom mluvit. Více budeme vědět v zimě. Nyní stále ještě sháníme na pořádání 28. ročníku festivalu peníze. Žádné změny ale dělat nechceme, maximálně k lepšímu,“ vyvrátil spekulace Kolář.

Pokud se další Prázdniny v Telči povedou tak, jako ty letošní, budou organizátoři spokojení. „Letos nám přálo počasí. Pršelo pouze na jeden koncert, který jsme museli zkrátit a zrušit noční scénu po něm. Jinak se nám ale vše povedlo,“ uvedl hlavní organizátor. „Nádherné bylo například vystoupení Báry Hrzánové, Ebenů nebo Roberta Křesťana,“ doplnil Milan Medvěd Kolář.

Folkový festival navštívilo podle prvních odhadů přibližně 10 tisíc lidí. Z toho na koncerty v zámku jich přijela polovina.