Prázdniny v Telči letos slaví. Letos jim je rovných třicet let. Začnou v pátek a potrvají do 12. srpna. Těšit se je opravdu na co. Oslava narozenin nejdéle souvisle trvajícího hudebního festivalu 
v České republice bude stát opravdu za to. „V kulisách pohádkové renesanční Telče vystoupí během sedmnácti dnů na třech scénách stovky špičkových hudebníků a představí se desítky divadelních uskupení," řekl mluvčí festivalu Vojtěch Kolář. „Návštěvníci kulatého ročníku Prázdnin v Telči se mohou těšit například na Divadlo bratří Formanů a jejich představení Obludárium, či na koncert Markéty Irglové, Bratří Ebenů, Radůzy a mnoha dalších," dodal Kolář.

Zahájení festivalu se každý rok nese v jiném duchu. Letos se telčský zámek promění kvůli blížícímu se údajnému datu konce světa v Restaurant na konci vesmíru. Tam se budou dít nevídané věci. „Návštěvníci narazí na roztodivné bytosti, které budou moci cestovat časem. Tančit budou k písničkám kapely Trabant," přiblížil Vojtěch Kolář.

Nebudou chybět ani tradiční nokturna

Na zahájení letošního jubilejního ročníku Prázdnin v Telči vystoupí také herečka a šansoniérka Szidi Tobias.

Koncerty na hlavní scéně začínají jako každý rok úderem půl osmé večerní. Festivalový program je ale připraven tak, aby se koncertovalo či hrálo i celé odpoledne. Začíná se pohádkou, program dále pokračuje již tradičně Kocouří scénou a pro návštěvníky, kterým se nebude chtít spát ani po hlavním vystoupení na zámku, jsou připravena rovněž noční nokturna.

V průběhu festivalu se jako už tradičně mohou příchozí těšit na bohatý doprovodný program. Jsou to například různé tvůrčí dílny, divadla 
a celá řada podobných aktivit.

LENKA POSPÍŠILOVÁ