Představení můžete v jihlavském divadle DIOD navštívit ve středu večer.

Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová si kladou za cíl ukázat alespoň malou část nečekaně široké škály problémů, se kterými se handicapovaní lidé den co den potýkají ve snaze žít normálně. „Prvotně nám šlo o to, vytvořit pěkné představení. Zkoumaly jsme ženské tělo, jeho krásu a přitažlivost i jeho rozsahy a individuální limity. Omezený pohyb se pro nás stal inspirací a hnacím motorem, pro laiky svá, často neviditelná, omezení tanečníci přetavili do neuvěřitelných výkonů," říkají choreografky VerTeDance.

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová, světelný designér Pavel Kotlík. Za choreografii Tichomluva Neočekávaný chod získali prestižní Cenu Sazky za objev v tanci 2005. Hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes.

Představení Simulante bande v DIODu začíná v 19.30 hodin. Vstupné je jako obvykle 150 korun. Studenti a důchodci mají slevu, zaplatí 80 korun.