Přednáška se uskuteční v sobotu u příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který je oslavou a nadšením z objevování. Společně ji pro veřejnost připravují zaměstnanci telčského pracoviště Národního památkového ústavu(NPÚ). „Ředitel územního odborného pracoviště NPÚ v Telči Pavel Macků seznámí posluchače s problematikou vaření, stolování a stravování ve středověké společnosti. Součástí přednášky, která se uskuteční v měšťanském domě ve Slavonicích, bude i prezentace replik stolního a kuchyňského nádobí a pomůcek,“ sdělila program tisková mluvčí telčské pobočky NPÚ Ilona Ampapová.

V minulých letech se památkáři k Mezinárodnímu dni architektury hlásili stimulovaným archeologickým nalezištěm v Telči či prezentací středověké gastronomie a celého procesu přípravy jednoduchých pokrmů z tohoto období.

„Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů. Poprvé byl tento den slaven v USA v roce 2011 a o tři roky později se poprvé konal i v České republice,“ dodala Ilona Ampapová.

Přednáška Jídlo a pití ve středověku začíná v sobotu 21. října od dvou hodin odpoledne v měšťanském domě ve Slavonicích.