Vladimír Mišík a členové původní skupiny Flamengo vyrazili na turné ke čtyřicátému výročí jednoho z nejslavnějších rockových alb v dějinách, Kuře v hodinkách, které proslulo mimo jiné i básnickými texty Josefa Kainara. V rámci svého turné se muzikanti zastaví v pátek 9. listopadu v Polné. V kulturním středisku vystoupí od 20 hodin.

Hrát se bude jak Kuře v hodinkách, tak i současný repertoár. Posluchačům se společně s Vladimírem Mišíkem na pódiu představí původní členové kapely Vladimír „Guma" Kulhánek, Pavel Fořt a Jiří Zelenka, Pavel Skála, Jiří Veselý, Petr „Kulich" Pokorný, Vladimír Pavlíček, Pavel Bohatý a Jakub Doležal.

Hudební legenda

Na albu Kuře v hodinkách Flamengo předvedlo mimořádně propracovanou, v tehdejším Československu revoluční formu rockové hudby s odvážnými aranžemi a vlivy světového jazz-rocku a prog-rocku. V neposlední řadě desku od běžného spotřebního rocku odlišuje básnictví Josefa Kainara.

Za vstupenky na koncert v předprodeji zaplatíte 230 korun, na místě o třicet korun víc. Předprodej probíhá v papírnictví Linda v Polné a v Songu v Jihlavě.

Vladimír Mišík muzikant, zpěvák, kytarista a zakladatel rockové skupiny ETC není na české hudební scéně žádným nováčkem. V hudební branži působí už několik desítek let. Kapelu ETC založil již v roce 1974 a hraje s ní s krátkými přestávkami dodnes. Zároveň příležitostně koncertuje s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folkrockové formaci Čundrground.

Mezi nejznámější písničky Vladimíra Mišíka patří například Slunečný hrob, Kuře v hodinkách a Stříhali dohola malého chlapečka.

Ne vždy mu byl ale osud hudebníka nakloněn. V roce 1982 dostal zákaz koncertování. Na pódium se mohl v omezené míře vrátit o dva roky později. V roce 1985 už mohl ale opět hrát s novou sestavou ETC.

Po sametové revoluci byl na dva roky zvolen do Poslanecké sněmovny České národní rady za Občanské fórum.

V letech 1976 až 2004 vydal Vladimír Mišík s ETC… deset řadových alb, několik dalších kompilací a podílel se na několika vedlejších projektech. Mnohé Mišíkovy písně jsou často zhudebněné texty známých českých básníků.

LENKA POSPÍŠILOVÁ