Film se jmenuje Můj otec zvíře. Válečné scény vznikaly u Slavonic při srpnové akci spojené s přepadením řopíků, natáčelo se i v září a pokračovat se bude na jaře příštího roku. Natáčení by mělo skončit v červenci 2020. Pokud vše půjde dobře, premiéra filmu je v plánu na Vánoce.

"Mnoho pokusů předtím nevyšlo, ale řekl jsem si, že i tak vytrvám. Povedlo se, napsal jsem scénář a za asistence řady skvělých lidí, kteří mi neváhali podat pomocnou ruku, jsem začal točit. Většinu věcí dělám já sám. Hlavní role se zhostil Miroslav Mojha, ale neméně důležití jsou i ostatní protagonisté," říká k tomu amatérský filmař Pavel Šebesta s tím, že film by se měl objevit i v místních kinech.

Jedná se o drama, dá se tedy předpokládat, jak skončí. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v Polsku. Amatérský filmař děj převedl do československého pohraničí v době, kdy tam vstupují vojska SS s jejich velitelem, který nedává moc šancí na život. Pavel Šebesta se snaží o co největší autenticitu, ale přiznává, že někdy to není vůbec snadné.

Ve filmu se objeví například statek Františky Jirousové v Prostředním Vydří, kostel ve Slavonicích, okolí Studnic u Telče, Telč, Plzeň a další lokace. Ve filmu si vedle představitele hlavní role dále zahráli herci i neherci Marie Šrůmová, Stanislava Kalendová, Filip Beran nebo Roman Vojtíšek.