Přesně to je koncert Queenie, nejlepšího českého revivalu legendární kapely, který to tento pátek rozjede v kulturním domě v Třešti. Začátek akce je ve 20 hodin.

Na tuto výjimečnou show s největšími královskými hity jsou vstupenky již 
v předprodeji za 260 korun, na místě budou o třicet
korun dražší. „Členové
Queenie vsadili na kvalitu provedení a na vizuální podobu se členy legendárních Queen. Uvědomili si, že jejich žánrem je především divadlo, nebo lépe řečeno koncertní divadlo, kdy 
v konkrétních rolích ztvárňují dílo jiného umělce," řekla Michaela Marešová, vedoucí odboru kultury 
a propagace třešťského městského úřadu s tím, že hudební autenticita a živé provedení v původních tóninách od začátku byly základními principy, jimiž podmínil svůj přístup ke Queenie každý z jejích členů.

Zejména hlas zpěváka spolu se zvukem Rudého Speciálu (kopie kytary Briana Maye) dodává soundu Queenie nádech originálu.

Kapela Queenie pochází 
z Prahy a byla založena 
v únoru 2006 partou mladých studentů. Původně ryze nadšenecký projekt se postupem času umělecky tříbil a po letech společné práce se profesionalizova-
li i jednotliví hudebníci.

Skupina Queenie odehrála stovky koncertů a vystoupení napříč dvěma kontinenty – Evropou a Asií. Hudebníci byli i úspěšnými účastníky několika talentových televizních show.

Revival se nyní řadí mezi přední Queen tribute kapely v Evropě. Queenie si velmi považují pozvání samotného Petera Freestona, tajemníka Freddieho Mercuryho, na jeden z největších světových srazů fanoušků Queen – Freddie Mercury Memorial Day – ve švýcarském Montreux v roce 2008. Jakožto první Češi tam Queenie vystoupili na postu hlavní hvězdy večera.

„Kapela v současné době často koncertuje ve skandinávských zemích. Hudební fajnšmekry může těšit, že po koncertní šňůře ve Švédsku a Norsku zavítají hudebníci do Třeště," doplnila Marešová.

ZDEŇKA HINKOVÁ