Vánoční koncert se ponese v již tradičním duchu, kdy návštěvníkům navodí předvánoční atmosféru a nabídne odlišný formát vystoupení od běžných koncertů.

Návštěvníci kulturního domu se mohou těšit na nejen vánoční písně a koledy, ale také na několik hudebních hostů. „Předně se v Jihlavě poprvé představí sopranistka Věra Likérová v áriích Bedřicha Smetany, G. Verdiho a Mozarta,“ informoval manažer FGM Vladimír Holeš.

Každoročně v tomto období na pódiu s filharmonií vystupují také hudebně nadané mladé talenty z Vysočiny. „Letos byly přizvány děti ze Základní umělecké školy v Polné. Jednak vystoupí komorní smyčcový orchestr pod vedením učitelky Petry Kotrbové a sólově také houslista Adam Melichar. Pro děti tak filharmonie připraví nezapomenutelný zážitek ze živého vystoupení s profesionálním orchestrem, který může mít pozitivní vliv na jejich další hudební vzdělávání,“ vysvětlil Holeš.

V sólových výstupech se divákům představí violoncellistka Eliška Kotrbová, fagotista Jiří Šedrla, hobojistky Hana Bartoníková a Markéta Jašová, a na housle zahraje Ján Vindiš. Obdobným koncertem zahajovali umělci z Filharmonie Gustava Mahlera letošní advent v Polné.