Klip bude hotový nejspíše už v září, ale lidé si na něj budou muset počkat až do prosince. Duší kapely, která už také měla svého času na mále, je zpěvák a muzikant Martin Kučera z Jihlavy.

„Vsadili jsme se, že napíšu scénář. Nejsem člověk z oboru, pracuji jako advokátní koncipientka, nezpívám ani nehraji na žádný hudební nástroj. Scénář se moc líbil, a tak z pouhé úvodní sázky o natočení klipu stalo to, že jsme s manželem klukům nabídli pomoc s managementem kapely. Můj manžel Ondřej před lety s kluky jako manažer začínal, jsme nyní už všichni jako rodina. Martin nám dokonce svědčil na svatbě,“ vysvětlila manažerka a autorka scénáře Miroslava Zápotočná.

O čem přesně videoklip bude, se kapela snaží držet v tajnosti. Prozradili jen to, že bude o životní cestě každého jedince a o rozhodnutích, která lidé často dělají z rozumu, ale po čase je stejně dovedou k tomu, že by se měli rozhodovat srdcem. Natáčet se bude ve čtvrtek 1. srpna v kostele Povýšení svatého Kříže v Křížové ulici, v ulici Matky Boží a kavárně Salotto. Některé záběry vzniknou také v exteriéru za Jihlavou. Pokud bude třeba, další natáčecí den je v plánu ještě na středu 7. srpna.

Hlavní postavou klipu bude Martin Kučera, autor hudby a textu písničky Kvízy, a budoucí scénáristka Anna Raková, která se na scénáři částečně podílela. Hostovat na videoklipu pak bude například herec z Horáckého divadla Stanislav Gerstner. „Scénář je již do posledního detailu hotový, a proto jsme nyní ve fázi praktických příprav. Řešíme rekvizity, domlouvali jsme lokace, vymýšlíme outfity pro kapelu a tak podobně. Spousta věcí je ještě na seznamu a vždycky, když něco škrtnu, dvě další věci si připíši,“ přiblížila přípravy Zápotočná.

Klip bude hotový do konce září. Křest se chystá na 21. prosince na Mejdanu klaunů v nově otevíraném klubu Moment v místě, kde donedávna fungoval Soul. Během podzimu se fanoušci kapely dočkají ochutnávky v podobě střípků z natáčení, případně části hotového videoklipu.

Čardáš Klaunů už pomalu připravuje další desku. V sobotu na Pivním festu v Telči hrála poprvé dvě nové písničky a další songy už jsou rozpracované. Na album Dvě tváře, které kapela pokřtila letos na jaře, se čekalo pět let. „Přestože písničky byly hotové, před přibližně třemi lety došlo téměř k rozpadu kapely. Nějakou dobu pak Čardáš klaunů byl pouze Martin Kučera a Pavel Strnad z Českých Budějovic,“ doplnila další zajímavost Zápotočná.