Základní umělecká škola (ZUŠ) Jihlava chystá koncerty k devadesátému výročí své existence. Pozadu nezůstává ani ZUŠ v Polné, ta slaví 25 let od založení.

Na středeční podvečer připravila jihlavská ZUŠ koncert učitelů v koncertním sále školy. „Koncertem chceme přispět k devadesátému výročí založení hudebního školství v Jihlavě," potvrdila ředitelka školy Dana Fučíková.

Půjde o koncert učitelů a absolventů ZUŠ Jihlava. Koncert spadá do série devíti významných koncertů ZUŠ pro letošní školní rok, kterými oslaví škola dobu svého trvání. „Tento koncert bývá již tradičně s velkým zájmem navštěvován a představí se na něm učitelé školy a zahrají téměř na všechny hudební nástroje od klavíru přes dechové nástroje po kytary," uvedla Fučíková. Koncert začne ve středu v 18 hodin.

Letos slaví i ZUŠ Polná, a to 25 let samostatné existence. I tam bude v rámci oslav probíhat řada koncertů a vystoupení. Operní pěvec a polenský rodák Petr Nekoranec se ve spolupráci se ZUŠ rozhodl, ještě před svým odjezdem na delší pobyt v zahraničí, připravit dvě sobotní vystoupení. První koncert se koná tuto sobotu od 19 hodin v Kuhnově síni, vstupné je 200 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ