Skupina Olympic se na české hudební scéně pohybuje již od roku 1962, kdy ji založil pod původním názvem Karkulka Miroslav Růžek. „Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let dvacátého století, nastal další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř,“ popsala začátky skupiny Olympic Jarmila Hlávková z předprodeje vstupenek Domu kultury.

Kapela zkoušela také heavy matal, avšak ukázalo se, že jsou pro hudebníky nejvhodnější melodické rockové písně a kvalitními texty a originálními aranžemi. O textovou stránku se staral zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba. Ve skupině vystupuje také známý zpěvák a kytarista Petr Janda.

O dva dny dříve, tedy 20. února, zavítají do Domu kultury také Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl s akustickým koncertem. Umělci vystoupí na Malé scéně DKO od půl osmé večer s pop-rockovou formací nesoucí název Něžná noc. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 150 korun a na místě budou k zakoupení o dvacet korun dražší.