Jihlavané mají každý rok během Vánoc šanci uslyšet a uvidět zmiňované skupiny na scéně divadla DIOD. Tento tradiční koncert však museli pořadatelé zrušit z důvodu hlasové indispozice vystupujících, nový termín je stanoven na 22. ledna.

Vstupenky v prodeji ještě budou, ale jen v den konání koncertu. „Na místě bude určitě možnost si vstupenky zakoupit, ale do předprodeje je dávat už nebudeme,“ vysvětlil Přemysl Martinek z jihlavského DIODu. Za lístky zájemci na místě zaplatí 190 korun.

První z vystupujících je česká vokální skupina Voxtet, která zpívá a cappella, tedy bez hudebních nástrojů, hudbu nejrůznějších žánrů. Zaměřuje se především na jazz a swing, které za dobu svého působení předvedla na několika stovkách koncertů v Česku i v deseti dalších evropských zemích.

Naopak Bee Band je kapela pocházející z krajského města Vysočiny zaměřující se na jazz a swing z období 30. let. Své koncerty hudebníci směřují do klubů, galerií, sklípků, tančíren i divadel.

V divadle nebudou chybět ani společné výstupy. „Bee Band se na závěr spojí se skupinou Voxtet a předvedou společná čísla, která na tento koncert připravují,“ dodal závěrem Přemysl Martinek. Vystoupení začne v sedm hodin večer.