„Svetlana zatím zaskakuje jako host, od června v této sezóně nastoupí do stálého angažmá dvě nové herečky,“ vysvětlila bez dalších podrobností tisková mluvčí HDJ Mirka Kvíčalová. Svetlana Hruškociová už má za sebou v divadle premiéru. Minulou středu suplovala za Vokůrkovou v muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Další představení ji čeká ještě v pátek 13. dubna. „V této sezóně půjde o poslední dvě reprízy muzikálu. Po prázdninách se ovšem muzikál na jeviště ještě vrátí,“ ubezpečila Kvíčalová.

Hruškociová má za sebou zkušenosti z Divadla na Orlí brněnské JAMU, dále hraje v Městském divadle v Brně v Horečce sobotní noci a také se představila například i ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

Kvůli tomu, že se budoucí maminka Vladimíra Vokůrková už na scéně v této sezóně neobjeví, divadlo do konce letošní sezony neuvede inscenaci Bůh je žena. Zakoupené vstupenky na termíny 28. března a 4. dubna mohou lidé vrátit v pokladně divadla. „V inscenaci Popel a pálenka přebírá roli Vokůrkové Tereza Otavová, v pohádce Maxipes Fík za ni roli Áji vzala Tereza Slámová,“ uzavřela Kvíčalová.