V programu je tentokrát šest špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické divočiny i sportovní fanoušci.

"Parta nadšenců má sen – sjet na kajaku nejseverněji položenou Grónskou řeku. Mrazivé podmínky však dělají z běžné vodácké expedice opravdu extrémní zážitek, těšte se na film Into Twin Galaxies. Kdo by nesnil o tom být digitálním nomádem, žít tam, kde se nám zachce, dělat co nás zrovna napadne, třeba objevovat nedotčené balkánské svahy jako ve filmu In Gora," popsal dva z filmů v nabídce manažer festivalu Pavel Pichler.

Ale chystá se i něco pro ty, co rádi brázdí upravené trasy, slalom, sjezd. Film o tom, jak vypadá příprava tréninkové skupiny Ondřeje Banka, se jmenuje Kámen, Nůžky, Vagus. Všechny dobrodruhy, tuláky a samotáře pak potěší film The Frozen road. Je pohledem do duše cyklisty, který se vydal úplně sám vstříc mrazivým pustinám severní Kanady.

"Snímek Freezing je příjemným odlehčením. Dvojice surfařů podává svůj výlet za vlnami omývající Island s osobitým britským humorem. O nostalgickém návratu na finskou řeku Ivalo vypráví film Lapin Kulta. Místo plavidla budou však v hlavní roli tentokrát lyže a sáně," doplnil další informace Pichler.

Festival začíná v 18 hodin. Plné vstupné je 130 korun, senioři a studenti zaplatí stovku.