„V Praze sám vytvořil sochu svatého Jiří pro kostel svatého Mikuláše. Je autorem sochy na budově pojišťovny Continentale a pamětní desky Národní banky v Banské Bystrici,“ uvedla vedoucí odboru kultury telčské radnice Věra Peichlová.

V Hasičském době bude vystaveno přes třicet jeho uměleckých děl. Veřejnost si bude moct prohlédnout sochy, plastiky, obrazy i reliéfy. „Vernisáž je naplánovaná na čtvrtou hodinu odpolední. Úvodní slovo pronese Jan Buchta z Galerie výtvarného umění, který vloni tuto výstavu organizoval v Hodoníně,“ přiblížila Peichlová.

Jaroslav Krepčík se narodil 26. března 1880 v Telči. Zemřel 6. března 1959 v Praze. V Telči na náměstí Hrdinů najdeme pomník padlým občanům Telče v první světové válce, pro který roku 1938 vytvořil bronzový reliéf s legionářským motivem. Dochovaly se také jeho obrazy věnované Telči a okolí. Na hřbitově svaté Anny je možné si prohlédnout další jeho dílo – reliéf na náhrobku jeho rodičů.

„Vytvořil navíc i první knižní značku s motivem Telče. Kromě vlastní tvorby restauroval v roce 1906 Braunovy sochy v Kuksu a blízkém lesním Betlémě a v roce 1924 v Jaroměři,“ dodala Peichlová. Jeho celoživotní tvorbu přiblížila ještě za jeho života velká retrospektivní výstava v pražské galerii Nová síň.

Expozici si v Telči zájemci budou moct prohlédnout až do 28. května. V Telči se stala součástí programu oslav při příležitosti stého výročí vzniku Československa.