„Pohádka se mi zalíbila, protože je plná humoru a písní. Po domluvě s Miroslavem Plešákem jsme poupravili text, který jsme zasadili do reálií Třeště,“ prozradila režisérka a zároveň autorka scény Anna Fencíková.

Nová pohádka bude mít premiéru v sobotu 24. února ve tři hodiny odpoledne v Sokolském domě v Třešti. „Představení bude mít přestávku, protože potrvá devadesát minut. Myslím, že může oslovit nejen dětského diváka, ale i dospělé publikum,“ dodala Anna Fencíková. Režisérka do rolí obsadila jak Lišáky mladší herce, tak i Třeštidla dospělé herce. V roli smutné princezny se představí Simona Lašanová v alternaci s Andělou Burdovou. Do role krále se převtělí David Příhoda. Rampepurdy si zahrají Romana Fencíková a Marie Šimková. Vítězslav Procházka se bude skrývat v roli věhlasného lékaře.

„V pohádce vystupuje také šašek Maestro Srandini. Požádala jsem Milana Fugas Pindera, který není členem našeho souboru, zda by se nechtěl této role zhostit,“ vysvětlila obsazení režisérka.

Profesor Plešák pohádku o smutné princezně napsal v roce 1981. K textu režisérka z Třeště přišla náhodou. „Moje dcera pracuje v jedné brněnské nemocnici, jako pacienta tam měla profesora Plešáka. Zmínila se mu, že v Třešti hledáme vhodný text nové pohádku. Na základě toho mi Plešák poslal několik svých textů,“ prozradila Fencíková.