Přijedou sourozenci Hana a Petr Ulrychovi, hlavní členové skupiny Javory, a zahájí koncertní šňůru ke svým letošním jubileím. Petrovi Ulrychovi je 75 let, Haně Ulrychové o pět let méně a samotné Javory už hrají 45 let.

„V Divadle Na Kopečku vystoupí především jako Javory Beat, což je rockovější formace s elektrickou a basovou kytarou, klávesami a místy i bicími. Novodobý projekt Javorů Beat vznikl v roce 2010 na přání fanoušků, kterým chyběly písničky z beatového období. U vzpomínání se však Javory nezastavily a vytvořily i nové beatové aranže svých melodičtějších písní. Na koncertu tak zazní jak staré beatové pecky, tak známé javorovské písničky v jiném kabátě,“ sdělil hlavní pořadatel Milan Kolář.

Koncert začíná v 19. 30 hodin. Vstupenky můžete zakoupit v jihlavském knihkupectví Jitka, nebo online na webu festivalu Prázdniny v Telči.

Jako dárek si Javory ke svým pětačtyřicetinám nadělí reedici svého nejslavnějšího alba Nikola Šuhaj loupežník. Na CD byl premiérově přidán bonus se sedmi písněmi z Hanina sólového alba z roku 1976, na kterém se autorsky podílel bratr Petr právě v duchu nahrávky Nikola Šuhaj loupežník. Album Javory i s beatovou sekcí slavnostně pokřtí v květnu v Brně a Praze spolu se zajímavými hosty.