Středeční večer v Jihlavě přinese vánoční koncert Základní umělecké školy, vystoupení pěveckého sboru Sokola Jihlava i koncert uspořádaný k výročí úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla.

Tomu je věnováno vystoupení BROLNu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. BROLN vznikl již v roce 1952 s úkolem interpretovat lidové písně a lidovou instrumentální hudbu na profesionální úrovni, ale v jejich klasické podobě. Jeho sestava vycházela z tradičních lidových kapel.

Základem byly smyčce, cimbály a klarinety, k nim se podle potřeby přidávaly charakteristické lidové nástroje jako dudy, píšťaly, grumle a další. Od roku 2006 je uměleckým vedoucím orchestr primáš a zpěvák František Černý.

Ve středu večer tak mají návštěvníci příležitost poslechnout si tradiční moravskou, slovenskou i českou lidovou hudbu. Nenechte si ujít jedinečné vystoupení jednoho z nejlepších folklorních souborů mezinárodního věhlasu. Koncert se uskuteční v prostorách historické budovy jihlavské radnice a bude věnovaný památce Václava Havla.

Foerster na radnici

Tradiční vánoční koncert má nachystaný i Smíšený pěvecký sbor Foerster Sokola Jihlava. „Přijďte si odpočinout v předvánočním shonu, zaposlouchejte se do našich skladeb a společně s námi si pak zazpívejte vánoční koledy. Těšíme se na vás ve velkém sále hotelu Gustav Mahler," vzkázal sbormistr Pavel Brada. Vstupné na koncert je 70 korun.

Trojici středečních jihlavských koncertů uzavírá První vánoční koncert ZUŠ Jihlava v sále základní umělecké školy. Všechny koncerty mají začátek avizován od osmnácti hodin.

LUCIE ŽÁČKOVÁ