Už v neděli se na působivé show v Domě kultury představí jihlavský taneční klub Street Busters. Návštěvníci této akce se mají opravdu na co těšit. A pro velký zájem budou v DKO dokonce hned dvě vystoupení.

Klub Street Busters funguje od roku 2008, ale historii má delší. Jeho předchůdcem totiž byla skupina HDF (Happy Dance Friends), která zase vyšla z taneční formace Klub 80.

Street Busters je zaměřen na street dance zahrnující další styly – hip hop, poppin, krump, house dance, lockin, hype a další.

V současné době má klub neuvěřitelných 250 členů, od čtyřletých dětí až po dospělé tanečníky.

Jsou rozděleni do pěti věkových kategorií a dále podle výkonnosti. Takže zde najdete kategorie Baby, Mikro a Děti mini, Děti A, Děti B, Děti Basic, Juniory A, Juniory B, Juniory Basic, hlavní věkovou kategorii A – a pak také reprezentační skupinu tanečníků nad patnáct let, složenou převážně z trenérek – Busters Ladies.

Tanečníci a tanečnice této složky ovládají téměř všechny styly street dance, zaměřují se ale převážně na hip hop, house dance, dancehall, lockin a  hype.

Taneční klub Street Busters funguje na profesionální úrovni – trenérky se učí od nejlepších českých i světových lektorů a na výkonech je to znát.

Klub se pravidelně zúčastňuje soutěží, na kterých měří své síly nejlepší taneční skupiny z republiky. Pro Jihlavany je potěšitelné, že na těchto soutěžích klub obsazuje přední místa. Členové Street Busters ale pouze nesoutěží – nabízejí svá taneční vystoupení na (nejen) maturitní plesy, firemní akce, módní přehlídky a další akce určené pro veřejnost.

Nedělní Street Busters Summer Promo Show 2013 představí všech 250 tanečníků klubu od čtyřletých dětí až po dospělé. První vystoupení začne v 15 hodin, druhé v 18.00.

Vstupné se pohybuje v rozmezí od 80 korun do 120 korun.

PAVEL MORAVEC