Hru přímo pro HDJ napsala nejvýraznější současná dramatička Lenka Lagronová. Spolupracovala s renomovaným slovenským režisérem Rastislavem Ballekem a s dramaturgem Martinem Kubranem, kteří se dlouhodobě a programově věnují tématům a námětům ze slovenských dějin. „Více než historie a historiografie nás zajímá samotný koncept nebo smysl národních dějin jako základní součásti kultury a kulturní identity,“ doplnil Kubran.

Ballek o scénáři hovoří jako o meditaci na téma Svatý Václav. „Pohybujeme se v jakési paralelní realitě, kdy výchozím momentem je blasfemická socha Davida Černého a žádná Myslbekova socha na Václavském náměstí ještě nestojí,“ poodhalila Barbora Jandová, která se také podílela na dramaturgii.

Diváci se mohou těšit na Zdeňka Stejskala v hlavní roli a také na Stanislava Gerstnera, Lenku Schreiberovou, Jana Burdu, Alexandru Palatínusovou, Ondřeje Šípka, Josefa Kunderu a Františka Mitáše. O hudební a výtvarnou stránku se staral osvědčený tvůrčí tým Matúš Tobolka, Katarína Holková a Tomáš Ciller.