Setká se v něm na jedné scéně 18 tanečníků, dva hudebníci a světelný designér. Pod názvem Platforma tak spojí své síly členové předních tanečních souborů, jako například VerTeDance, Nanohach, Skutr, ME-SA aj., s jednotlivými tvůrčími osobnostmi a vytvoří představení pouze pro tento večer.

Ve druhé polovině večera budou vyhlášeny prestižní ceny České taneční platformy 2012. Tak se rozběhne maraton představení, který potrvá až do 29. června. Dvě z nich mohou spatřit i příznivci tance na Vysočině.

Na letošním ročníku se představí českým divákům soubory a tvůrci z dvanácti zemí. Přijedou z Francie, Německa, Švédska, Velké Británie, Izraele, Dánska, Holandska, Španělska, Japonska, Švýcarska, Belgie a samozřejmě z České republiky.

Diváci se za tanečními zážitky vydají nejen do pražských divadel – Ponec, Divadlo Archa, Nová scéna Národního divadla a Hudební divadlo Karlín – ale také do divadel v rekordních deseti městech ČR – v Brně, Českém Krumlově, Hradci Králové, Chocni, Jihlavě, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a Valašském Meziříčí.

V Jihlavě se uskuteční dvě představení, a to v úterý 12. a v sobotu 16. června, vždy od 19.30 v divadle DIOD. Strhující příběh Mah Hunt předvedou v úterý Pavel Mašek a Lenka Vágnerová. Inscenace získala Cenu diváka na festivalu Česká taneční platforma 2011 a Lenka Vágnerová byla za svůj výkon nominována na Cenu Thálie. V sobotu pak přijde na řadu Proměnná, příběh o dvou lidech, kteří se míjí, někdy jsou si velmi blízko a jindy zas na míle vzdáleni, v podání Terezy Lenerové a Einata Ganze.

Více informací lze nalézt na webových stránkách festivalu www.tanecpraha.cz.