Taneční inscenace začne v jihlavském divadle o půl osmé večer. Choreografie vymýšlel Michal Záhora a jeho myšlence dali tvář tanečníci Jitka Čechová, Michal Heriban, Sára Kochulová, Tereza Krejčová, Nikola Němcová a Roman Zotov.

„Člověk je mimořádně složitý a nejkomplexnější výtvor vesmíru. Jsme vesmírní běžci, naše těla jsou stvořena z hvězdného prachu. Náš zdroj stále živý a pulsující, vesmírný maják, místo, ze kterého jsme původně vzešli – Pulsar,“ tak zní podrobný popis inscenace, který napovídá, že se bude jednat o velmi abstraktní dílo.

S tím souhlasí i mluvčí DIODu. „Choreograf Michal Záhora si do tohoto projektu vybral mladé tanečníky. Bude to hodně abstraktní, tak jako moderní tance bývají. Tanečníci jsou většinou ještě studenti, nebo profesionálové, kteří začínají na klasičtějších scénách. Toto představení jim tak umožňuje projevit větší svobodu v tom, co mohou dělat,“ řekl Přemysl Martinek. Vstupenky jsou k dispozici za 120 korun, zvýhodněné vstupné je o čtyřicet korun levnější.

Taneční program v jihlavském divadle rozhodně nekončí. Již na konci dubna se zde uskuteční tradiční festival Fun Fatale, jež nabídne celkem tři inscenace, z nichž jedna bude věnovaná dětem. Na přelomu května a června pak v krajském městě Vysočiny připravují Tanec Praha.