Francouzskou divadelní detektivku odehrají v pátek 9. prosince hned dvakrát, a to v pět a sedm hodin večer. Obě představení jsou však již vyprodaná.

Jeden muž s osmi ženami v jednom domě. Kdo je ale vrahem onoho podnikatele Marcela, když všech osm žen bylo v době vraždy na místě činu? A jak mohl jeden muž zvládnout osm jemných květinek, ještě když květinka není ani jedna?

„Detektivní divadelní hra Roberta Thomase, kterou proslavilo také filmové zpracování Francoise Ozona, na tyto otázky začíná odpovídat právě ve chvíli vraždy pána domu, úspěšného podnikatele Marcela. Jenže nikdo cizí se nedostal ani dovnitř ani ven. Která z osmi dam byla schopná zabít? Jeho krásná manželka, protivná švagrová, lakomá tchyně, jedna ze dvou rozpustilých dcer, nebo nová služebná?“ přiblížila děj tanečnice a lektorka Barbora Schreková.

Diváci budou mít tak možnost zapomenout na televizní detektivky a vydat se na páteční detektivku v živém podání spojenou s tancem. Ačkoliv jsou oba zveřejněné termíny již vyprodané, jihlavská taneční škola Nart dance school připravuje další reprízy. Termíny však ještě nejsou známé.

Rozsvícení vánočního stromu v Dolní Cerekvi.
OBRAZEM: V Dolní Cerekvi při rozsvěcení stromu představili i nový betlém